Wyjazdy incentive

Incentive Travel

Wyjazdy typu incentive travel to bardzo znany i od lat stosowany rodzaj imprez motywacyjnych oraz integracyjnych dla firm. Zasadniczo nie jest do końca wiadomo, który koncern jako pierwszy zaczął stosować taka metodę podnoszenia morale załogi- czy amerykański czy japoński. Nie mniej jednak wyjazdy typu incentive travel cieszą się wielką a popularnością oraz zainteresowaniem zarówno wśród firm organizujących takie eventy jak i pracodawców chętnych do zamówienia takiej usługi. Jakkolwiek wiadomo, że jest to jedna z lepszych form podnoszenia wydajności zespołu.

Ale trzeba pamiętać, że wyjazdy typu incentive travel nie służą jedynie tylko motywowaniu pracowników. Są doskonałym prezentem dla najbardziej lojalnych klientów danego koncernu czy firmy. Nic tak nie buduje więzi jak wyróżnienie. Zadowolony klient przyprowadzi do firmy kolejnych, tak samo jak nagrodzony pracownik będzie pracował jeszcze wydajniej niż do tej pory. Zatem dla szefów firm inwestowanie zarówno w pracowników jak i klientów przynosi bardzo wymierne korzyści.

Komentarze (0) 16.11.2007. 22:57

Nowoczesne przywództwo

Komentarze (0) 16.11.2007. 22:55

Film o skutecznym motywowaniu ludzi

Komentarze (0) 16.11.2007. 22:52

Podróże motywacyjne

Wyjazdy motywacyjne a właściwie ich oferta potrafi zawrócić w głowie niejednemu specjaliście od zarządzania zasobami ludzkimi w dużych firmach. Tendencja organizowania pracownikom takiej formy nagradzania zasadniczo przyszła do nas z zachodu wraz z powstaniem wielu filii korporacji w Polsce. Wraz z takim dużymi firmami przyszła również moda dostarczania pracownikom rozrywki. Zasadniczo wyjazdy motywacyjne spełniają dwojaka rolę. W pierwszej kolejności powinny być nagrodą za dobrze wykonaną pracę. Czasami wyjazdy motywacyjne używane są w tak zwanych systemach kafeteryjnych czyli poza finansowych systemach wynagradzania pracowników. W drugiej nie mniej ważnej kolejności wyjazdy motywacyjne, jak sama nazwa wskazuje, powinny stymulować pracowników do jeszcze lepszej i docelowo wydajniejszej pracy.

Badania wskazują, ze dobrze zorganizowany wyjazd bardzo pozytywnie wpływa na morale pracowników oraz na poprawienie wizerunku firmy w oczach zatrudnionych w niej pracowników. Zatem warto i inwestować w taką formę integracji zespołu.

Komentarze (0) 27.09.2007. 20:18